7 maja 2022


Pojedyncze wejście
150,00 zł

WARSZTATY CIĘCIA


Nowe, będące dotąd tylko elementem szerszych warsztatów seminarium poświęcone tylko i wyłącznie sztuce cięcia ostrą szablą.
W trakcie zajęć wykorzystamy cały zakres narzędzi treningowych i celów, które umożliwią nam poznanie całej gamy cięć ostrą szablą w praktyce. 
Jednych z celów zajęć będzie osiągnięcie biegłości w Wyczynach Szablowych profesora Waite'a.
Czekają nas nie tylko liczne cele, od gliny, ołowiu, papieru, sznurów, przez owoce, po specjalne otuliny i maty słomiane. Uczniowe będa mogli trenować na specjalnych narzędziach do dokonalenia prowadzenia ostrza, pruskich kołach i innychh urządzeniach opracowanych przez nas na podstawie licznych podręczników z epoki.

 

Zaczynamy o 10:00 w sobotę 7 Maja!

 

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Nasze zajęcia będa składać z dwóch części pracy indywidualnej oraz pracy na celu.

Praca indywidualna polegać będzie na szeregu ćwiczeń wokół opanowania samej podstawy ruchowej. Trening pamięci mięśniowej jak i z samą bronią na odpowiednich konstrukcjach umoliających prowadzenie ostrza w różnych układach cięcia.

Drugim etapem będą zajęcia związane z samym cięciem celów. Ciąć będziemy szereg mediów. Od gliny, kartonów, pianek przez plastik, bambus oraz inne materiały organiczne.

Do cięcia przygotowana będą szable nie tylko polskie, posiadające różne właściwości, począwszy od konstrukcji rękojeści, przekroju brzeszczotu czy krzywizny.

SPRZĘT

W ramach wejściówki zapewniamy wam wszystko - ostre szable, cele do cięcia oraz pozostałe narzędzia do treningu.

Jeżeli chodzi o potrzebne rzeczy, to wymagane są buty na zmianę. Przydatny jest wygodny strój sportowy oraz rekawiczki, ponieważ po takiej ilości cięć mogą sie zrobić odciski.

NAGRANIA Z POPRZEDNIEJ EDYCJI

 

REJESTRACJA

KOSZT to 150 PLN za całe zajęcia.

Na zajecia należy się zarejestrować!

Czyli wypełnić formularz rejestracyjny i wpłacic zaliczkę.

Poniżej jest link do formularza:

REJESTRACJA

Obowiązuje limit miejsc!

Nasi partnerzy