Grupa Silkfencing to grupa zrzeszająca entuzjastów historii i sztuk walki i specjalistów w wielu dziedzinach, którzy dzięki mądremu powiazaniu badań merytorycznych oraz specjalistycznych odtwarzają dawne, historyczne sztuki walki. Badając zarówno biomechanikę ludzkiego ciała oraz ogromne źródła historyczne, w porozumieniu z wieloma instytucjami rozwijaja te zapomniana gałąź sportu, przybliżając dzisiejszemu społeczeństwu dorobek dawnych mistrzów i wojowników minionych czasów.

W naszej ofercie znajdują się:

  • Unikalny system walki szablą polską oparty na wieloletnich badaniach specjalistów historyków i biomechaników.
  • Zajęcia z miecza długiego oparte na systemie i traktacie  Joachima Meyera
  • Miecz i puklerz bazujący na najstarszym w Europie systemie I.33

Nasza kadra

Jerzy Miklaszewski

Główny instruktor

Jerzy Miklaszewski rozpoczął swoje 22 lata doświadczenia ze stukami walki razem z pierwszą polską gałęzią ITFu (International Taekwon Do Federation) ucząc się pod Markiem Lechem, jednym z prekursorów Tae Kwon Do w Polsce.
Następnie kontynuował swoją edukację pod Sifu Andrzejem Szuszkiewiczem z Wing Chun Kuen Kung Fu, gdzie uczył się zróżnicowanego podejścia i zrozumienia sztuk walki, uczęszczał na wiele seminariów, specjalnych zajęć i poznał mistrzów stylów takich jak: Ju jutsu, Tai Chi (zarówno stylu Chen jak i Chuan) czy Tang Lang Men - jednocześnie uczył się tego samego stylu z Francji czy Melbourne pod mistrzami takimi jak William Cheung (student Ip Mana) czy Didier Beddar. Po kilku latach, był jednym z pierwszych uczniów Soke Toshimichi Takeuchi w szkole Bujutsu Kan, którą założył w Krakowie.
Poznał w ten sposób wiele różnych japońskich stylów jak Aikido, Kyudo, Judo, Ninjutsu, Kendo, Aikijutsu oraz wiele innych poprzez rozliczne seminaria na terenie całej Polski. Jednak prawdziwy renesans jego sztuk walk przyszedł kiedy spotkał grupę entuzjastów europejskich sztuk walk, gdzie w trudnych i wyczerpujących warunkach treningu rozpoczął używanie wszystkich poprzednio nabytych umiejętności. Po kilku latach sparringu Jerzy zaczął zwyciężać w turniejach. Wtedy właśnie zdecydował się na stworzenie nieformalnej szkoły opartych na różnorodności różnorodności podejść do sztuk walki.
Po pewnym czasie, stworzył on Grupę Silkfencing, która uczy nie tylko tradycyjnych metod zdobytych na podstawie nauk zarówno starożytnych jak i nowoczesnych mistrzów, ale jednocześnie umiejętności zrozumienia zagadek ludzkiego ciała. Twórcy Grupy jako specjaliści w wielu dziedzinach zarówno ścisłych jak i humanistycznych, powiązali te z pozoru inne obszary i odtworzyli dawne sztuki walki adoptując je do obecnych czasów, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu treningowego i ochronnego.
Obecnie Jerzy zajmuje się promowaniem i rozwojem swoich badań uczestnicząc w sympozjach i turniejach na całym świecie.  Prowadzi on także seminaria w wielu dziedzinach europejskich sztuk walki, gdzie promuje on dorobek dawnych mistrzów oraz swoje rozliczne badania. Na rok 2017 prowadził seminaria w 18 krajach świata. Współpracuje on również z badaczami z całego świata i instytucjami takimi jak akademia bronioznawcy, Muzeum Narodowe w Krakowie, czy też amerykańska HEMA Alliance.

Wojciech Szczepaniak

Współpracujący instruktor

Wojciech Szczepaniak, wieloletni praktyk kenjutsu jak i innych sztuk walki. Posiada 3 dan kenjutsu szkoły Bu Jutsu Kan, uczeń soke Toshimichi Takeuchi. Uczestnik wielu seminariów sztuk walki, na których zapoznał się z różnymi systemami takimi jak aikido, aikijutsu, judo, jujutsu,happo ryu, kyudo, sambo, wing chun i tai chi. Ćwiczył pod okiem sifu Andrzeja Szuszkiewicza, soke Pawła Nercia oraz mistrza Oleksandra Gorbatiuka. Przyjaźń z Jerzym Miklaszewskim zaowocowała rozpoczęciem przygody z DESW, pod jego okiem trenował szablę, miecz i puklerz oraz miecz długi. Organizator wielu przedsięwzięć, seminariów, pokazów i wydarzeń promujących sztuki walki i „żywą historię” Zapalony łucznik, kowal, miłośnik historii oraz specjalista od ostrej zabawy. Ostrzy i wykańcza klingi Silkfencing , w naszej szkole pełni funkcję instruktora cięć.

 

Nasi partnerzy