Archiwum aktualności

Artykuł o podręczniku Michała Starzewskiego

24 marca 2021

Zapraszamy serdecznie do odczytania najnowszego artykułu traktującego o szkole jednego z wielkich polskich szermierzy.

Poniżej link do artykułu na Academia.edu:

https://www.academia.edu/45608547/Starzewski_treatise_On_Fencing_in_the_eyes_of_his_era

Listopad jako nasz "Wysoki" okres!

19 października 2019

Szanowni klienci!

Listopad tego roku jest dla nas bardzo intensywny. Mamy szereg wyjazdów na turnieje, warsztaty oraz dużo zamówień! Dlatego też zamówienia od dzisiaj do końca Listopada będą obciążone pewnymi opóźnieniami. Zamówienia, które otrzymaliśmy do dnia wczorajszego będą zrealizowane w terminie!

Obok każdego produktu widnieje informacja o czasie produkcji: "Wysokie obciążenie zamówieniami" co oznacza okolo 45 dni  realizacji!

Bardzo przepraszamy i dziękujemy za wasze zamówienia!
https://www.silkfencing.shop.pl/

Warsztaty z Jerzym Miklaszewskim na Swordfish 2019

5 października 2019

Mamy doskonałą wiadomość! Nasz instruktor, Jerzy Miklaszewski, będzie prowadził dwa warsztaty na tegorocznych mistrzostawch świata DESW Swordfish 2019! 

https://swordfish.ghfs.se/instructors-swordfish-2019/

 

Pierwszy dotyczyć będzie szabli francuskiej a dokładniej niezwykłego zjawiska związanego z systemem Espadon, gdzie każde cięcie ma swój styl i charakter, często będąc wykorzystywane na sposób ulubiony danym narodom. 

 

Drugi warsztat dotyczyć będzie szabli polskiej, a dokładniej istotnej róznicy między szablą polską o ówczesnymi jej systemami siecznej szermierki. Taktyczne rozumienie przeciwnatarcia w kontraście do systemu zasłony i odpowiedzi.

 

Zapraszamy serdecznie!

Dzień Japońsko-Polski - prezentacja walki szablą

30 września 2019

Walka na szable w trakcie Polsko-Japońskiego dnia Broni Białej w Warszawie. Iustrująca ważną różnicę pomiędzy dwoma stylami - staropolskim stylem szermierki szablą oraz nowoczesnym (już XVIII wiecznym) style francuskim Espadon - bedący szkołą szermierki siecznej opartej na modelu treningowym szpady francuskiej. 
Podstawa jest w taktyce zachowań - Francuzi wykorzystywali nowoczesny model zasłony i odpowiedzi - pokazywane przez Franciszka - szermierza w brązowych spodniach, natomiast polski styl opiera się na starym modelu przeciwnatarcia, gdzie jak psze Marcelli sw oim XVII wiecznym podręczniku - cięcia i zasłony stanowia jeden typ ruchu, i przeciwnika trafia się i odpiera tym samym działaniem. 
Zapraszamy do obejrzenia
 

 

 

 

Nowa platforma sklepowa jest już otwarta

12 kwietnia 2019

Nasza nowa platforma już otwarta!

Tym razem także z zupełnie nowym produktem na rynku! Naszym nowiutkim patentem na paluchy, uniwersalne - do rękawic cieżkich, lekkich oraz do gołej dloni! 

Mamy nowe system płatności Transferwise - gdzie można płacić  każdego zakątka świata i będzie to kosztowac jak przelew lokalny oraz szybkie płatności Dotpay!

Wkrótce otworzymy też płatność PayU. Co więcej mamy także stalowe szable z segmentu Premium oraz Budżetowego!

https://www.silkfencing.shop.pl/

 

Nasi partnerzy