16 grudnia 2017


Do 10.12.2017
50,00 zł
Od 11.12.2017
70,00 zł

Serdecznie zapraszamy na pierwszą edycję intensywnych kursów szermierki historycznej!

Pierwsze zajęcia z cyklu przeznaczone są zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z Dawnymi Europejskimi Sztukami Walki, jak również dla nieco bardziej zaawansowanych szermierzy którzy pragną doszlifować swoje umiejętności zgodnie ze średniowieczną zasadą – repetitio est mater studiorum.


PROFIL ZAJĘĆ

 

Kurs obejmuje naukę poruszania się z bronią, mechaniki ciała jak również najważniejszych postaw i natarć. Skupimy się na poprawnej mechanic prostych pchnięć jak i uderzeń, jak również bardziej skomplikowanych na natarciach zwodzonych czy ponowieniach. Dzięki temu zobaczycie dlaczego szermierka porównywana jest też do bardzo szybkich szachów.


MIECZ DŁUGI W TRADYCJI NIEMIECKIEJ

 

Miecz długi w średniowiecznym systemie szkolenia był bronią centralną, której techniki adaptowane były dla wszystkich rodzajów nauczanej broni. Dzięki temu miecz, mógł stać się włócznią, młotem lub nawet działać jak nadziak przebijając każdą dostępną zbroje! Miecz długi nauczany jest w konwencji blossfechten – czyli walki bez pancerza w stroju codziennym. Dzięki temu broń wykorzystywana była w całym swoim potencjale, zadając uderzenia, pchnięcia, krojenie jak również walczyć w bliskim kontakcie z użyciem technik zapaśniczych lub kopnięć.


SPRZĘT

 

Każdy uczestnik ma możliwość przyniesienia swojego sprzętu na zajęcia, jednak nie mamy żadnych wymagań, ponieważ dla każdego zarejestrowanego uczestnika zapewniamy specjalny sprzęt treningowy, syntetyczne symulatory mieczy oraz maski szermiercze.

Dodatkowo prosimy wszystkich o przyniesienie własnych rękawiczek, czapek bądź innego wytłumienia pod maski i  jeżeli to możliwe własnych osłon!


MIEJSCE

 

Krakowska Szkoła Fechtunku to jedyne w południowej Polsce centrum dawnych, 
historycznych sztuk walki! Nasze centrum przy Królewskiej 51, 5 min od centrum Krakowa.


DOJAZD

 

Najlepiej dotrzeć od Kazimierza Wielkiego wchodząc w uliczkę między blokami nr. 81 a 80.


REJESTRACJA

 

Osoby, które zarejestrują się do 10.12 zapłacą jedynie 50 PLN.

Ogólny koszt seminarium podczas rejestracji po 10.12 to 70 PLN od uczestnika. Dla grup przewidujemy atrakcyjne zniżki.

O rezerwacji miejsca na kursie decyduje kolejność wpłat.

https://goo.gl/forms/7gsIigq3fAk5AwjO2

 

 


Galeria

Nasi partnerzy