22 lipca 2017


Nowy uczestnik
140,00 zł
Uczestnik poprzedniego seminarium
100,00 zł

Zapraszamy na kolejną edycję seminarium Dawnych Europejskich Sztuk Walki organizowane przez Grupę Silkfencing w Warszawie w Centrum Dawnych Sztuk Walki!

 

Po raz drugi będzie można pod okiem profesjonalisty nauczyć się podstaw jak i rozwinąć technikę historycznej szabli polskiej. Jest to jedna z niewielu możliwości nauczenia się wielu technik władania naszą narodową bronią.

 

PROFIL ZAJĘĆ

Jako drugie z serii seminariów planowanych w tym roku, zajęcia będą miały charakter wprowadzający dla osób, które nie zdążyły załapać sie na pierwsze spotkanie, rozwijający i utrwalający dla osób, które odbyły pierwszy kurs! Na zajecia zapisać się będzie mógł każdy zarówno tacy, którzy dotąd nie mieli styczności z sztukami walki, bądź z tym systemem oraz tacy, którzy uczyli się zarówno pod naszym okiem jak i innych systemów szermierki szablą.

Tym razem skupimy się poza utrwaleniem wiadomości z poprzednich zajęć, na rozwinięciu świadomości poprzez nauczenie się wielu podejść do różnych technik, jak i zrozumienia mechaniki władania szablą. Szereg ćwiczeń biomechanicznych, siłowych jak i technicznych, pozwoli nam zrozumieć jak świadomie pracować tą bronią.

 

SZABLA POLSKA I TZW. SYSTEM DOJRZAŁY

Szabla jest bronią, która wyewoluowała dość wcześnie, jednak rozwinęła się późno ponieważ dopiero na przestrzeni XV wieku rozwinęła się ze swojej pierwotnej formy. Jednocześnie w krótkim okresie swojego istnienia stała się ona dominującym i jedną z najbardziej zdywersyfikowanych broni na świecie. Jednocześnie uczona była w wielu różnych odmianach systemów, które rozwinęły się z różnych szkół na świecie.

Szabla polska jest jedną z nietypowych szkół, która razem z szeregiem szkół ze wschodniej strony Europy wykształciły się przez połączenie elementów wschodniej i zachodniej mechaniki. Polska szermierka jednocześnie wykształciła swoją specyfikę, która odróżnia ją od np. szkoły węgierskiej, czy tureckiej.

System dojrzały, jest powiązany z okresem, kiedy dzięki szeregowi wpływów technik niemieckiej szkoły mieczy, włoskiego rapiera oraz tureckiej, kaukaskiej i węgierskiej szabli. Wykrystalizował się spójny mechanicznie system, który wykształcił swoje specyficzne operacje, jak nasz specyficzny młyniec, czy konkretna mechanika cięć, czy charakterystyczna praca fałszywym ostrzem.

 

PLAN

Seminarium trwać będzie 6 godzin, plus 30minutowa przerwa i kilka krótkich kilkuminutowych przerw.

12:00 – 12:20 Wprowadzenie

12:20 – 12:40 Rozgrzewka

12:40 – 13:00 ćwiczenia oddechowe

13:00 – 13:30 Podstawowe Cięcia (przypomnienie dla osób z poprzedniego seminarium)

13:30 – 13:35 Krótka Przerwa

13:35 – 14:10 Kroki oraz mechanika ciała

14:10 – 14:40 Wprowadzenie do technik ciąg dalszy

14:40 – 15:10 Przerwa długa

15:10 – 16:00 Zastawy, odpowiedzi i odciosy, czyli podstawowe mechanizmy pojedynku

16:00 – 16:30 Taktyka pojedynku szablowego

16:30 – 16:35 Krótka Przerwa

16:35 – 17:20 Rewers, Serkl oraz Odlew, czyli mechanika pracy fałszywym ostrzem.

17:20 – 18:00 Podstawowe i bardziej zaawansowane techniki w różnym ujęciu taktycznym

18:00 – 18:30 Sparingi.


 

 

SPRZĘT

Każdy uczestnik ma możliwość przyniesienia swojego sprzętu na zajęcia, jednak nie mamy żadnych wymagań, ponieważ dla każdego zarejestrowanego uczestnika zapewniamy specjalny sprzęt treningowy, począwszy od specjalnych palcatów, po syntetyczne symulatory szabel różnego typu z maskami.
Dodatkowo prosimy wszystkich o przyniesienie własnych rękawiczek, czapek bądź inych wytłumien pod maski i  jeżeli to możliwe własnych osłon!

 

MIEJSCE

CDSW czyli Centrum Dawnych Sztuk Walki, ul Kolejowa 8c w Warszawie!

http://cdsw.pl/

 

DOJAZD


Zachęcamy do obejrzenia mapy gogle, po wpisaniu „Centrum Dawnych Sztuk Walk” znajdziemy PIN wskazujący dokładną lokalizację:
google maps
Dojazd Taksówką:
Kolejowa 8 c, jeżeli nawigacja taksówkarza nie będzie potrafiła znaleźć numeru to warto powiedzieć że to obok klubu odessa w drugim rzędzie magazynów
Dojazd samochodem: 
Wzdłuż rampy pod CDSW jest należący do klubu parking więc nie ma obaw o zostawienie samochodu
Dojazd komunikacją miejską:
Z dworca Centralnego
Autobus 127 do placu Zawiszy(ten plac gdzie znajduje się hotel Sobieski) i spacer obok muzeum kolejnictwa ulicą towarową aż do kolejowej
Ewentualnie
Tramwaj 10 do przystanku Karolkowa 01 i spacej ulicą karolkową i przyokopową aż do kolejowej. 
Z dworca Zachodniego

 

 

REJESTRACJA

Osoby kontynuujące seminarium z poprzedniego spotkania mają gwarancję poprzedniej ceny, czyli 100 PLN!

Ogólny koszt seminarium to 140 PLN od uczestnika. Dla grup przewidujemy atrakcyjne zniżki.

W celu rejestracji należy przesłać bezzwrotną zaliczkę 20 PLN na konto przesłane w mailu zwrotnym.

Mail rejestracyjny należy wysłać na poniższy adres Email:

contact@silkfencingteam.pl

 

Ilość miejsc ograniczona, jednak postanowiliśmy zwiększyć ją do 20 osób!
Zdjęcia z poprzedniej edycji:
LINK

 Galeria

Nasi partnerzy